sesli chat

Teknolojinin hızla gelişimi insan hayatını ve yaşam düzeyini oldukça etkilemektedir. Bu etkileşimin birçok dezavantajları olduğu gibi avantajları da bulunmaktadır.

Teknolojinin gelişimi insanların bilgisayarlar karşısında ve elektronik cihazlarla daha fazla vakit geçirmesine neden olmaktadır. Bu teknolojinin sunduğu imkanlara sahip olabilmek için daha fazla çalışmamıza sebep olmaktadır. Tüm bunların sonucunda ise robotlaşan bir nesil türemektedir. İnsanoğlunun en büyük ihtiyaçlarından olan paylaşma ve konuşma gibi duygu düşüncelerini aktarabilmesi ihtiyacı ve sosyal yaşamı sınırlanmakta ve eksik kalmaktadır. Durumlar böyle olunca psikolojik sorunlarla baş başa kalan ve gittikçe hastalıklı nesiller olmaya başlamaktayız.

Teknolojinin dezavantajı olan bu durumu avantaja çevirmek için çalışmalar yapan yaratıcı uzmanlar hem bilgisayar başında işlerinizi hallederken hızlı ve zamandan tasarruf ederken, diğer taraftan hayatımıza yeni yazılım ve sistemler ile sohbet, muhabbet edebileceğimiz yeni ortamlar sunmaktadır.

İnternet bağlantısı kurabildiğiniz cihazlarınız ile sadece site ismini üsteki link çubuğuna yazarak giriş yapabilirsiniz. Giriş butonuna tıklayarak istediğiniz mobil sesli chat sitesine kullanmak istediğiniz nick ( Rumuz ) girişi yaparak sohbet odalarına bağlanabilirsiniz. Giriş yaptığınız sesli sohbet odalarında sesli ve görüntülü olarak duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilir, yeni dostluk ve arkadaşlıklar kurabilir, insanoğlunun psikolojik ihtiyaçlarından olan konuşma, dinlenme saygı görme gibi ihtiyaçlarınıza karşılık bulabilirsiniz.

Demiştik ya teknoloji hızla gelişmekte artık bilgisayarlar cebimize girebilecek kadar küçüldü, buna nispeten artık internette cebimize girmektedir.

Mobil; sözlük anlamı olarak taşınabilir, yer değiştirebilir anlamına gelmektedir.

Mobil Sohbet ise artık taşınabilir ve hatta cebimize girebilen bu cihazlar ile ( internet bağlantılarının ; ayrı paketler yada bulunduğunuz konumda var olan wi-fi ağlarına bağlanma imkanı sunan cihazlar. ) artık istediğiniz yerden istediğiniz zaman giriş yaparak sesli chat sitelerinde sohbet yapabilir, muhabbet edebilir, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurabilirsiniz.

Mobil sohbet , sesli sohbet sitelerine yeni eklenen bir uygulamadır. Yazılımları tam anlamıyla düzenlenmemiş olduğunu ortaya çıkan eksiklikleri gözlemledikçe söyleyebiliriz. Tam anlamıyla bilgisayar yada taşınabilir leptoplarınızdan bağlandığınızda yaptığınız sohbet kalitesini yaşayamamaktasınız. Mobil sohbet yazılımlarında henüz mikrofonu alma yada kamera açma gibi özellikler bulunmamaktadır. Bu durumdan doğan eksiklikler, sağlıklı sohbet edilebilmesini engellemektedir.

Mobil sohbet programlarının en iyi konuma getirilmesi ve sağlıklı bir şekilde, rahatlıkla sizlere sohbet, muhabbet imkanı sağlamak için hızla ve büyük özveriler ile yazılımcılar tarafından çalışmalar sürmektedir


Yazar : NEFRET

Mobil Sesli Chat Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sesli chat sesli chat sesli chat